
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Initial Accuracy | 0.5 % |
| Shunt Current | 40 mA |
| Output Type | Fixed |
| Reference Type | Series |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Max Supply Current | 175 µA |
| Min Input Voltage | 3.4 V |
Stock: 4495
Distributors
pcbx
Unit Price$2.63439
Ext.Price$2.63439
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.63439 | $2.63439 |
| 10 | $1.99410 | $19.94100 |
| 25 | $1.83454 | $45.86350 |
| 50 | $1.74451 | $87.22550 |
| 100 | $1.65890 | $165.89000 |
| 300 | $1.59039 | $477.11700 |
| 500 | $1.52469 | $762.34500 |
